Як вишивати бісером?

Це питання хвилює багатьох починаючих рукодільниць, на скільки це складно? Чи важко навчитись? Чи не пошкоджу я заготовку? Відповідь на всі ці запитання одна. Процес вишивання бісером дуже простий, техніку засвоїть  навіть дитина і на сьогодні навіть чоловікам це заняття доводиться до вподоби. Давайте розберемось з чого почати і як просуватись в освоєні цього ремесла.

Для вишивки ми пропонуємо використовувати вже готові заготовки, що дасть можливість швидко і легко займатись улюбленим процесом. Перед початком роботи ми рекомендуємо обробити краї заготовки, аби вони не торочились і потім можна було легко помісти в рамку готовий виріб. Вам будуть потрібні допоміжні матеріали і аксесуари для вишивки а саме:

  • Пяльця - в них дуже зручно закріпити заготовку
  • Органайзери – зручно зберігати бісер, він не розсипиться, зручно зберігати і набирати
  • Нитки – повинні бути міцні і не дуже товста тому краще барати капронову нитку
  • Голки – повинні бути міцні і тонкі щоб проходити в отвір бусинки рекомендовано номери від 10 до 12

Після того як всі підготовчі роботи зроблені а допоміжні матеріали розкладені можна приступати до процесу вишивання.  Давайте розберемось які основні методи і способи вишивки бісером.

Монастирський шов або напівхрест

Це-  най простіший спосіб вишивки бісером. Оскільки всі стіжки слідують один за одним по діагональній лінії захоплюючи по одній бісеринці. Він дуже схожий на техніку вишивки хрестиком. З тилової сторони вишивки всі стіжки розташовані вертикально. На малюнку зображено цей спосіб.

Рядовий шов

Цей метод найбільш нагадує відомий шов "назад голкою".  За кожний наступний стіжок голка захоплює одну бусинку. Голка розташовується між першою точкою для бісеру і наступною, а після нанизування бусинки вона повертається на початок ряду. Для наступної намистини голку потрібно виводити між другою і третьою точками ряду. Далі алгоритм повторюється. більш детально на малюнку.

Стебловий шов

Цей спосіб дуже схожий на попередній, але голка рухається в протилежному напряму. Нитка з голкою закріплюються в необхідній точці потім на голку наноситься намистина і голка виводиться з внутрішнього боку вишивки, після чого голка знову проводиться в намистину і наді нанизується на наступну. Далі алгоритм повторюється. більш детально на малюнку.

Арочний шов

Це аналог рядового шва. Використовується коли немає необхідності щоб намистини щільно прилягали одна до одної. Голка рухається так само але нанизується не одна бісиринка а декілька.

Шов вприкріп

Такий метод використовують коли вишивають край заготовки, спеціально щоб їх виділити. Ця техніка дуже пришивидшує вишивання тому її ще називають лінивим стіжком. На голку нанизують всі бусини, а потім голка рухається на зад прихватуючи через кожні 2-3 бусини.

Така творча робота дарує радість всім, хто відкриває для неї своє серце.